יוגה בתל אביב: כל מה שחשוב לדעת על איינגר יוגה למתחילים

אמנם יוגה היא פעילות די מוכרת, ובכל זאת, עבור מי שמעולם לא התנסה ביוגה, נקדיש את השורות הראשונות של מאמר זה כדי להסביר במה מדובר, בכמה מילים. יוגה נוצרה מתוך התרבות ההודית. מטרתה, בגדול, היא להגיע למצב שלם בו יש אחדות בין ה"אני" לגוף שמארח אותו.

במילים אחרות – לחבר בין הגוף שלכם לתודעה ולנפש שלכם. זה נשמע פשוט, אבל תופתעו לגלות כמה זה קשה. היוגה היא אחת מיני דרכים שמאפשרות תרגול של להיות שם, במקום השלם הזה. איך כל ההסבר הזה קשור לבריאות מנטלית ופיזית? שאלה מצוינת!

היחס ליוגה בעולם המערבי הוא משהו כמו "אימון כושר, אבל ברגוע". אין עם הגישה הזאת כל בעיה כשמתחילים לתרגל, עם זאת, כמעט כל מי שתרגל יוגה טיפולית במשך תקופה יאמר לכם, שביוגה יש הרבה יותר מזה. וכשנכנסים לזה ומעמיקים, מגלים עולמות חדשים, מפתיעים ומדהימים, שמאפשרים לגלות את הגוף ואת התודעה מחדש.

מה זה איינגר יוגה?

מה זה איינגר יוגה?

איינגר יוגה היא סוג מסוים של יוגה ששם דגש על דיוק התנועה והנשימה. האיטיות והדיוק עוזרים לתרגל בדיוק את מה שכתבנו למעלה – שהייה בהווה, בתוך התנועה ובתוך הנשימה. זה אולי נשמע קצת היפי, ומה הקשר בין זה לבין חיזוק הגוף. ובכן, זה מחזק את הגוף. מאד אפילו. אנשים שמתמידים בתרגול של איינגר יוגה מרגישים חזקים יותר, מרוכזים יותר, גמישים יותר, בריאים יותר ורגועים יותר. לא תאמינו אילו דברים תצליחו לעשות אחרי תקופה בה תתמידו בתרגולים.

אם אתם מרגישים שהגוף שלכם מבקש מכם תנועה, אם ברצונכם למצוא דרך טובה להזיז את הגוף שקל להתמסר אליה, איינגר יוגה עשויה להיות הדבר עבורכם.

למי איינגר יוגה מתאימה?

ממש לכולם ולכולן. יש המון סוגים של תרגול, לפי דרגות קושי שונות ואפשר להתאים את התרגול למתאמן. הדגש החשוב ביותר הוא לנשום ואת זה כולם יכולים לעשות.

מה חשוב לדעת על יוגה בתל אביב?

החיים בעיר כמו תל אביב מלווים לא פעם ברעש ובסטרס שחודרים מהחוץ אל הפנים. גם האנשים העירוניים ביותר, זקוקים מדי פעם להפוגה, לקחת נשימה טובה, להירפא ולצאת שוב אל העולם.

היום כבר ידוע שלסטרס בלתי נגמר יש השפעות גופניות ונפשיות מרחיקות לכת. כדי להתמודד עם כל הלחץ הזה חשוב לעצור מדי פעם, להתמסר לשקט של התרגול, לנשימה ולשהייה במה שקורה ברגע הזה.

למידע נוסף אודות יוגה בתל אביב https://www.iyengar-yoga.co.il