עד כמה תל אביב יקרה? כדאי שתקראו את הכתבה הזו

קשה לדון על אירועים תל אביביים אשר התרחשו במהלך תקופת הקיץ האחרונה מבלי לשמוע קיטורים רבים אודות יוקר המחיה והעלויות היקרות הקיימות בעיר זו.

ובכן, כאשר מדובר על מדדים המאשרים את אותן טענות, תופתעו לגלות כי על פי דירוג ערים חדש של חברת מרסר, תל אביב היא העיר היקרה ביותר לרילוקיישן במזרח התיכון כולו והשמינית בעולם על פי אותו דירוג. אז מהי בדיוק הרשימה הזו, על פי מה היא נמדדת והאם תל אביב באמת כזו יקרה גם ביחס לשאר העולם? על כך נדון במהלך כתבה זו.

דירוג הערים לרילוקיישן

על פי דירוג של הערים היקרות ביותר לרילוקיישן אשר נערך על ידי חברת מרסר, תל אביב נחשבת לעיר היקרה ביותר ברשימה במזרח התיכון כולו. בדירוג הכללי של שאר העולם, תל אביב ממוקמת במקום השמיני, כאשר הדבר מהווה ירידה בשני מקומות לעומת הרשימה שנערכה בשנה שעברה, אך עדיין דירוג שאומר כי תל אביב יקרה יותר לרילוקיישן מערים גדולות כדוגמת סן פרנסיסקו, לונדון ואפילו דובאי.

מה לגבי שאר הערים?

הרשימה הייתה מעניינת למדי וכללה מספר שינויים גם באשר לערים אחרות. דובאי לדוגמא, זינקה ב13 מקומות משנה שעברה, זאת בעוד כי טוקיו שהגיעה אל המקום ה-19 ירדה בכ-10 מקומות משנה שעברה. הונג קונג היא אחת הערים אשר שמרו על מקומן שכן, מדובר על העיר היקרה ביותר בעולם לרילוקיישן. מיד אחריה תוכלו לראות את סינגפור, שגם היא חוותה קפיצה מרשימה של שש מקומות מהשנה שעברה.

על אף שהדבר כנראה אינו מפתיע, גם שוויץ קיבלה נוכחות דומיננטית למדי ברשימה שכן, 4 ערים שוויצריות היו בעשירייה הראשונה: ציריך, ז'נבה, באזל וברן כולן היו במקומות 3-5, כאשר ברן הייתה במקום השביעי. לעומת זאת, ניו-יורק עלתה למקום השישי בעוד כי קופנהגן ובירת איי בהאמה נסאו סוגרות את העשירייה הראשונה בתור מקומות 9 ו-10.

לסיכום

תל אביב היא אחת הערים היקרות בעולם ולפי הרשימה החדשה שצצה, ייתכן כי אחת מהערים היקרות ביותר לרילוקיישן וליתר דיוק, העיר השמינית ביוקרתה בעולם. ליוקר המחיה שעולה בקצב מסחרר בארץ קיימות מספר סיבות עיקריות, אם כי כאשר לוקחים בחשבון את העלייה במחירי השכירות ומחירי הדירות בשנים האחרונות, נראה כי הדבר אינו מפתיע כלל. אז האם מדובר בסיבה לגאווה או לחילופין, במקור לכעס ותסכול? ההחלטה היא בידכם, הקוראים.