מצברי אופניים חשמליים

יש לא מעט סוגי מצברים המשמשים כספק כוח המניע את האופניים החשמליים.כיום הדגמים האיכותיים והשמישים ביותר הם בטריות הליתיום כשבראשם שני הדגמים המומלצים הם דגם ה 36 אמפר ודגם ה10 וואט.

החברה המייצרת בטריות ליתיום אלה היא חברת פאנאסוניק הידועה.החברה עשתה מהפך רציני שהחליטה להיכנס לתחום המצברים לאחר שהיתה ידועה כחברה המשווקת מוצרי חשמל מוגמרים.

היתרון של בטריית ה 36  אמפר היא שיש אפשרות של כ 500 טעינות חוזרות(כמות גדולה ביחס לחברות המתחרות)חשוב לומר כי האופניים החשמליות בשנים האחרונות היו מחזיקות מעט מאוד שעות ולאחר בממוצע כ 200 טעינות רוב הדגמים היו דורשים החלפת סוללה. כיום כל רוכב אופניים חשמליות משתדל לעשות החלפה של הסוללה כמידי שנה,המחירים ירדו מפני שנכנסו עוד לא מעט משווקים והצרכנים נהנים מכך.

כיצד בנויה הסוללה?

סוללת אופניים חשמליים בנויה משלושה חלקים עיקריים: האלקטרודה החיובית ,האלקטרודה השלילית והמרכיב המרכזי שמשפיע על הכוח והוא האלקטרוליט. בכל שלב שונה של פעילות כך משתנה רמת הריכוז של של האלקטרוליט במצבר.

כאשר אנו מחברים את הסוללה למקור הכוח ישנה פריקה טבעית שאורכת כחצי שעה וזאת על מנת לשמור על חיי סוללה ארוכים יותר.בטריית הליתיום של אופניים חשמליות עובדת בצורה דומה בדיוק לבטריות הליתיום אותם אנו מכירים משימוש במכשירי חשמל שונים.כאשר הסוללה עוברת פריקה ישנו תהליך של מילוי מחדש המתבצע על ידי מטען האופניים החשמליות.