Share
ברירת-מחדל  |  
 
 
 
הרשמה
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח
 

ברוך הבא
משחקים לאוטו
דף הבית >> מתי כבר נגיע ? >> משחקים לאוטו


מה בצנצנת?
בוחרים גודל של צנצנת (מתחילים עם גדולה, למשל הבית שלנו). אחר-כך בוחרים אות מסוימת (אאאאאאלף - סטופ!) וכל משתתף צריך להגיד בתורו (אפשר לקבוע זמן מסוים לכל תור) משהו שיכול להכנס בצנצנת מבחינת גודלו. חוזרים על הסבב בין כולם שוב ושוב עד שלאחד המשתתפים עובר הזמן והוא לא הצליח למצוא משהו. ברגע זה, השחקן שנפסל יוצא מהמשחק, מחליפים אות ומקטינים את גודל הצנצנת (עד לגמר, שהוא מתבצע "אחד על אחד", בגודל קופסת גפרורים). לדוגמא: בחרנו צנצנת בגודל הרכב והאות היא מ', אפשר להגיד מחט, אבל אי-אפשר להגיד מטוס.

משכוכית
אחד המשתתפים הולך הצידה (אם אתם לא נוסעים באוטובוס, המשחק הזה יהיה רלוונטי יותר לעצירה ולא לנסיעה עצמה) ובינתיים בוחרים מילה מסובכת/ לא מוכרת. כאשר זה שהלך הצידה חוזר, אומרים לו את המילה שנבחרה וכל אחד מהמשתתפים ממציא הסבר למילה, חוץ מאחד שאומר את ההסבר האמיתי (מחליטים מראש מה כל אחד אומר). זה שיצא צריך לנחש מי אמר את הפירוש האמיתי.
מילים לדוגמא: פכסם - קרקר בעברית, בבירוסה - סוג של חיה,
נומיסטיקה - חקר מטבעות, צורן - אחד מהיסודות.

מילה ושיר
במשחק הזה אפשר להתחלק לקבוצות, או כל שחקן בפני עצמו. בוחרים מילה מסוימת וכל קבוצה/ אחד צריך להגיד בתורו שיר שיש בו את המילה. טיפ: נסו לחפש שירים שהמילה היא לא דווקא הנושא של השיר (למשל אם בחרתם "ים", אל תחפשו דווקא שירים שעוסקים בים או ספינות. לכו גם לכיוון של "יש לי ים של כח", "אתן לך אוצרות מלב הים" ו-"הזהר מים סוער").

בור ועם הארץ

השחקן הראשון בוחר שם של עיר/ ישוב מסוים ואומר את האות בה הוא מתחיל. הבא בתור צריך לחשוב על עיר מתאימה ולהגיד את האות השנייה וכן הלאה. ברגע שעיר אחת מסתיימת, מתחילים חדשה בלי להודיע על כך. כשאחד המשתתפים לא מצליח למצוא אות (אפשר להקציב זמן לכל תור) הוא יכול להמציא, אך משתתף אחר יכול לדרוש ממנו להגיד למה התכוון. אם הוא באמת המציא - הוא הפסיד, אם לא - זה שדרש ממנו להגיד - הפסיד, אם נגמר התור של מישהו והוא לא אמר כלום - הוא הפסיד. על המפסיד להכריז בקול "אני בור ועם הארץ בידיעת הארץ", ומתחילים סיבוב חדש, בלעדיו, עד שיש אחד שמנצח.
לדוגמא: השחקן הראשון חשב על "טבריה", אז הוא אומר ט'. השני חושב על "טלמון" וממשיך - ל'. השלישי לא מצליח למצוא מקום שמתחיל ב- "טל" והוא נפסל (או שהוא מנסה "לרמות").
(כמובן שאפשר לשחק גם בכל נושא אחר, חיות, צמחים, ארצות ועוד...).


למה? כי...
המשחק הזה לא מתבצע בסבב או תורות (אפשר לעשות שכל אחד שואל בתורו), מי שיש לו שאלה שואל וכולם צריכים לענות. המטרה היא לשאול שאלות שמתחילות ב"למה" והתשובה היא מילה שמתחילה ב-"כי" וקשורה לשאלה. וגם החצי השני של המילה, זה שבא אחרי ה-"כי", עונה.
לדוגמא: למה לא עומדים ברכבת בשורה? -קיטור, כי תור.  למה לא טוב להשתמש בגז? -כירה, כי רע... לדוגמאות נוספות


מלך הארץ
1. כל משתתף אומר בתורו שם של ישוב/ עיר בארץ והאחרים צריכים לזהות היכן הוא ממוקם. הראשון שמוצא - מצביע/ אומר. מי שהצליח הכי הרבה פעמים זוכה בתואר "מלך הארץ" (במקרה שאף-אחד לא יודע זה נחשב כמו תשובה נכונה לזה שאמר את שם המקום).
2. מתחלקים לשתי קבוצות ובוחרים אות
(אאאאאאלף - סטופ!). כל קבוצה בתורה צריכה להגיד שם של מקום בארץ שמתחיל באות הזו. עד שאחת הקבוצות לא מוצאת ועוברים לאות הבאה.
3. "מלך הארץ" הפייסבוק.

קונטקט

בינגו

ארץ עיר