הרשמה
 

להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח
 

משך שנים הלהיב האגם הנעלם, הסמוך למושבה מנחמיה, את דמיונם של אלפי מטיילים, שתרו אחרי פנינת טבע קסומה. אתמול חידשו תושבי המושבה את המאבק נגד ייבוש האגם, לאחר שבקיבוץ גשר הסמוך החלו לבנות מחצבה במקומו

" לאחר מאבק של למעלה משנה, החלו אתמול (א') ההכנות לייבוש את האגם הטבעי ליד המושבה מנחמיה בעמק הירדן בדרך להופכו למחצבת גבס. במשך השנים הפך המקום לבית גידול של בעלי כנף, מקום מסתור לאוהבים ואתר צילומים מרהיב.

לפני שנה וחצי התעוררו תושבי מנחמיה והופתעו לגלות שפנינת הטבע הייחודית לאזורם, אגם טבעי ויפהפה שנוצר סמוך לשטחם על ידי ניקוז של מי תהום לתוך מחצבת גבס ישנה שנסגרה, עומד להיעלם. הם פתחו במאבק והצליחו לעכב את כוונת קיבוץ גשר השכן לבנות מחדש, ביחד עם חברת "נשר", את המחצבה ולייבש את האגם שהצית את דמיונם של אלפי מטיילים מדי עונה בשל מיקומו הייחודי. אולם בסוף השבוע נודע להם שייבוש האגם החל כבר אתמול. "לצערי הרב, אשר יגורנו בא לנו", סיפר אתמול פיני ביטון ממנחמיה מנהיגי המאבק. תושבי מנחמיה ערכו כינוס חירום והחליטו להחיות באופן מיידי את מטה המאבק לקראת ייבוש האגם הצפוי השבוע. היו"ר הכלכלי של קיבוץ גשר דובי מילר מסר בתגובה: "אנחנו אכן מתחילים לרוקן את המאגר. לא מזמן נהרג שם מישהו ורק ביום שישי מישהו אחר נפצע. הדבר הכי חשוב לעשות זה להוציא את המפגע וכל מי שמנסה לספר סיפורים על איכות סביבה, פשוט אין לכך ביסוס" ."
                            
                                          (nrg 15/2/2010)